Czy efekt starzenia skóry można powstrzymać czyli białko młodości

Czy efekt starzenia skóry można powstrzymać 

Kiedy patrzysz w lustro ile dajesz sobie lat? Nadal widzisz ten smarkaczy błysk w oku czy też podkrążone wory pod oczami i kurze łapki?

A ile lat daje Ci Twoje otoczenie? Jest wiele aspektów, które automatycznie wpływają na to, w jaki sposób ludzie oceniają nasz wiek: czasami przez pryzmat ubioru, zachowania, sposobu wypowiedzi ale jednak najczęściej nasz wiek oceniany jest na postawie stanu naszej skóry. Ilość zmarszczek, przebarwień czy też pryszczy może automatycznie przesądzić o grupie wiekowej do której zostaniemy zakwalifikowani. Są jednak sposoby aby nieubłagany upływ czasu trzymać w ryzach. Oprócz ćwiczeń, pozytywnego, nastawienia, unikania cukru z pomocą przychodzi medycyna.

Kiedy zaczynamy się starzeć

W drugiej połowie imprezowego okresu lat dwudziestych wchodzimy w okres starzenia się organizmu. Trochę trudno w to uwierzyć jak patrzy się na pięknych dwudziestoletnich. A jednak po 25 roku zżycia nasza skóra traci powoli elastyczność i z biegiem lat zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Jednym z czynników, które przesądzi o ilości zmarszczek będzie ilość kolagenu w naszym organizmie.

Odmładzające białko

Pewnie każdemu z nas obiło się o uszy słowo kolagen powszechnie używane w wielu branżach, ale największą popularnością ciszy się w kosmetologii. Właściwości kolagenu wpływają, bowiem zbawiennie na elastyczność i spłaszczenie zmarszczek skórnych.

Jak się zatem bronić?

Tak jak wcześniej wspominałam wiele czynników wpływa na kondycje naszego organizmu czyli sprawność fizyczna, odzywania (link), nasze podejście do życia o którym będziemy rozmawiali w kolejnych postach.

Dzisiaj jednaj bierzemy uwagę kolagen.

Czym właściwie jest kolagen

Kolagen jest białkiem powszechnie występującym w organizmach ludzi i zwierząt. Jego skład jest głównym składnikiem tkanki łącznej, której zadaniem jest m.in. spajanie różnych typów tkanek, zapewniać podporę narządom i ochronę wrażliwych części organizmu.

Gdzie znaleźć kolagen w jedzeniu?

Kolagen znajduje się w wielu produktach, ktore naleza do delikatesow polskiej kuchni

galaretki z nóżek wieprzowych czy też cielęcych, auszpik

galaretki i zupy z kurzych łapek czy też owocowe

  • ryby w galarecie
  • sproszkowana chrząstka i płetwa rekina
  • gotowane chrząstki i głowizny
  • golonki, podroby

Nie wszystkim jednak takie meniu przypadnie do gustu, zresztą jak często można spożywać rybę w galarecie.

Na ratunek przychodzą suplementy ale tutaj zawsze trzeba pamiętać aby wybierać tylko te naturalne. Goraco również polecam obejrzenie wideo z dr Jerzym Zięba, autorem książki „Ukryte Terapie”, który w bardzo przystępny sposób tłumaczy wpływ kalogenu na nasze ciało.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: