10 zaskakujących zastosowań aspiryny na codzień

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy aspiryna może być używana do innych celów niż łagodzenie bólu i gorączki? Ten jeden z najbardziej rozpowszechnionych leków na świecie ma o wiele szersze zastosowanie niż tylko te wydrukowane na ulotce.

A oto 10 z nich:

  1. Pomaga zmniejszyć trądzik

Aspiryna pomaga zmniejszyć trądzik dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym. Mikstura jest bardzo prosta do spożądzenia – należy zwyczajnie zgnieść 2-3 niepowlekane tabletki aspiryny i wymieszać je z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny. Nałożyć sporządzoną miksturę na pryszcz i pozostawić na kilka minut, a następnie obmyć wodą. Należy unikać stosowania tej pasty przed wyjściem na słońce.

  1. Łagodzi ukąszenia owadów

Aspiryna może również pomóc w zmniejszeniu obrzęków i złagodzić swędzenie spowodowane przez ukąszenia komara. Rozpuść niepowlekaną tabletkę aspiryny w łyżce wody i nanieś roztwór na ukąszenie. Potrzymaj kilka minut i zmyj wodą.

  1. Zmniejsza plamy skórne

Aspiryna zawiera składniki rozpuszczalne w tłuszczu stosowanego w produkcji kremów i środków czyszczących do rozjaśniania skóry. Wymieszać 7 niepowlekanych tabletek aspiryny z 3 łyżkami jogurtu i 1 łyżkę miodu. Zastosuj na czystą skórę i pozostaw maskę na 15 minut. Po tym zabiegu skóra nabierze blasku, zmniejszą się blizny i przebarwienia.

  1. Trzyma łupież w ryzach

Chcesz powiedzieć łupieżowym płatkom ‘do widzenia’? Aby pozbyć się łupieżu, umyj głowę taką samą ilością szamponu, którą stosowałeś do tej pory  z  2 pokruszonymi tabletekami aspiryny. Po paru umyciach zobaczysz różnicę.

  1. Właściwości złuszczające

Aspiryna to doskonały środek złuszczający działający na powierzchnię naskórka. Oprócz tego pozwala również pozbyć się nadmiaru przetłuszczenia i zmniejsza rozmiar powiększonych porów. Wystarczy zmieszać ją z wodą i pozostawić na kilka minut. Jeśli masz wrażliwą skórę, stosuj tę miksturę ostrożnie, aby uniknąć podrażnienia skóry.

  1. Eliminuje zrogowacenia na stopach

Tabletki te również mogą  pomóc złagodzić zrogowacenia i usunąć martwy naskórek . Rozgnieć 7 tabletek aspiryny i dodaj pół łyżki soku z cytryny, aby utworzyć pastę. Nałóż mieszankę na podeszwy stóp i przykryj ciepłą szmatką. Pozostaw na 10 minut, a następnie złuszcz stwardniałe obszary pumeksem.

  1. Naprawa zniszczonych włosów

Twoje włosy docenią również korzyści ze stosowania kwasu acetylosalicylowego. Abywyglądały zdrowej i były pełne blasku rozpuścić listek aspiryny w filiżance ciepłej wody i stosuj do mycia włosów. Pozostawić na około 15 minut, a następnie spłucz.

  1. Usuwa plamy potu z ubrań

Aspiryna może również odświeżyć ubrania. Rozpuść tabletkę aspiryny w ciepłej wodzie i nanieść na plamy potowe na ubraniu. Pozostaw na całą noc. Następnie upierz ubranie i zobacz wyniki.

  1. Usuwanie osadu z mydła w wannie

Aspiryna również poradzi sobie z naciekami z mydła i brudem. Dodaj 5 rozgniecionych aspiryn do do płynu do mycia wanny, pozostaw na pół godziny, a następnie wszystko można łatwo usunąć.

  1. Przedłuża żywotność kwiatów

Aby twoje świeże kwiaty cięte stały dłużej w wazonie, dodaj pokruszoną tabletkę aspiryny do wody. Ta sztuczka działa szczególnie dobrze dla róż, które utrzymują swoją swieżość dłużej w wazonie.

Przed zastosowaniem wskazówek zalecami  konsultacje z lekarzem lub dermatologiem.

zródło: Bright side https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/ten-surprising-uses-of-aspirin-you-did-not-know-about-232210/
Foto: found on google / free images http://www.iflscience.com/health-and-medicine/could-aspirin-reverse-increased-cancer-risk-overweight-people/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: