Zielona krew roślin. Życiodajne właściwości chlorofilu na ludzki organizm

„Zielona krew” roślin budzi coraz większe zainteresowanie wsród naukowców. Rośliny nie mogą bez niego przetrwać, to właśnie on jest odpowiedzialny za funkcje metaboliczne u roślin takie jak oddychanie i wzrost.

Niemiecki chemik dr Richard Martin Willstätter zafascynowany tym faktem odkrył w 1915 roku, że molekuly chlorofilu są niemal identyczne z ludzkimi krwinkami czerwonymi, różnice znajdują się tylko w centralnym atomie.

Czy zatem spożywanie „zielonej krwi” ma pozytywny wpływ na organizm ludzki?

Chlorofil zwiększa dostawę tlenu we krwi i dostarcza magnez, który jest niezbedny do wytwarzania energii. Ponad 300 enzymów w naszym organizmie wymaga magnezu do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest on jednym z głównych pierwiastków, który jest niezbedny do prawidłowego funkcjonownia procesów życiowych takich jak np. wchłanianie wapnia. Rola magnezu jest najbardziej rozpowszechniona w układzie nerwowym, to właśnie on pomaga zrelaksować nasze mięśnie i zapobiegać ich skurczom.

W jaki sposób chlorofil może poprawić nasze zdrowie

Naukowcy stosunkowo niedawno zaczęli zdawać sobie sprawę, jak wielkie korzyści zdrowotne przynosi spożywanie chlorofilu w naszej codziennej diecie.

Oczyszcza i wspomaga funkcjonowanie układu limfatycznego: budowa komórek chlorofilu i ludzkich krwinek czerwonych jest niemal identyczna. Jak wiemy komórki czerwone mają za zadanie (w dużym uproszczeniu) przenoszenie tlenu. Spożywanie chlorofilu pomaga zwiększyć efektywność transportu tlenu w krwioobiegu. Rezultaty sa niesamowite – krew zostaje wspaniale dotleniona. W natlenionym środowisku nie ma miejsca dla wirusow i bakterii – nie mają one szans przetrwania.

 Oczyszczanie organizmu: dodatkowa porcja tlenu we krwi pomaga organizmowi oczyścić się z toksycznych substancji. Chlorofil wspomaga oczyszczanie jelita grubego ponieważ ma zdolność do stymulowania i regulowania wypróżnienia.

Silny antyoksydant: neutralizuje wolne rodniki, niwelując tym samym uszkodzenia oksydacyjnego w organizmie.

Neutralizuje zapachy ciała – nieświeży oddech jest zawsze niezmiernie  kłopotliwy i czesto wydaje nam się, że jego powodem jest jedzenie, które spożywamy. Nieswieży oddech jednak wiąże sie z problemami wewnętrznymi zachodzącymi w organizmie. Nigdy nie powinno się ignorować takich symptomów i zasięgnąć porady lekarskiej. Chlorofil, dzięki właściwościom natleniającym pomaga w detoksyfikacji organizmu i przyczynia się do usuwania nieprzyjemnych zapachów z naszego organizmu.

Profilaktyka any-rakowa: tworzy barierę ochronną przeciwko toksynom pochodzenia pokarmowego,  skutecznie blokuje wchłanianie ciał aflatoksyny (zanieczyszczenia grzybami występujące w wielu zbóżach i roślin strączkowych). Aflaxtoxiny mogą być bezpośrednią przyczyną powstawania raka wątroby. Chlorofil odgrywa również dużą rolę w leczeniu rożnego rodzaju białaczek, dzięki swym unikatowym właściwościom „oczyszczania krwi” i jej natleniania.  Naukowcy wciąż prowadzą badania nad korzyściami  chlorofilu w profilaktyce nowotworowej.

Zmniejsza poczucie głodu: ostatnie badania sugerują, że posiłki zawierające pokarmy bogate w chlorofil zmniejszają głód.

Najlepsze źródło chlorofilu

20160912-algi

Świeże, surowe, zielone rośliny zawierają chlorofil. Im ciemniejszy zielony kolor rośliny, tym wieksza jest jego zawartość.

Prawdziwa skarbnica chlorofilu:

kiełki lucerny

Jarmuż

botwinka

rukola

natka pietruszki i kolendry

Wheatgrass

Najwięcej chlorofilu jest w algach:

  • Chlorella– alga wodna, która zawiera ogromną ilość chlorofilu w swoich komórkach. Odtruwa organizm z toksycznego dzialania metali ciężkich.
  • Spirulina – rodzaj niebiesko – zielonych, mikroskopijnych alg z grupy sinic, które są bogatym źródłem pełnowartościowego białka, a także łatwo przyswajalnych dla organizmu witamin, zwłaszcza witamin z grupy B, a także wit. E i beta-karotenu. Nie brakuje w niej również minerałów: żelaza, manganu, cynku, miedzi, selenu.
  • Morski fitoplankton – alga, zawierajca wszystkie skladniki odżywcze niezbędne do produkcji i konserwacji nowych komórek. To jeden z nielicznych produktow na ziemi zawierający niemal komplet składników dostępnych do życia.Składa się w 60% z białka i jest naturalnym źródłem białka, mineralów i przeciwutleniaczy.

Uważaj na suplementy chlorofilu, które nie zostały certyfikowane jako ekologiczne ponieważ mogą one zawierać metale ciężkie stosowane w celu zwiększenia produkcji chlorofilu. Przed zakupem supplementów koniecznie rownież sprawdz datę ważności.

źródło: http://dailysuperfoodlove.com/2910/the-important-health-benefits-of-chlorophyll-in-our-diets
feature image found on google 12/09/2016 Chlorophyll – Drink With A Molecular Structure That Is Almost …
image found on google 12/09/2016 Algi obietnicą alternatywnego biopaliwa | Gadżetomania.pl gadzetomania.pl440 × 295Search by image

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: