Co picie wina robi z Twoją cerą. Jak pokarmy wpływają na naszą skórę

Ile razy już to przerabialiśmy? Krem, maska z nadzieją, że rano obudzimy się z piekną, tryskającą energią twarzą, a tu wory pod oczami i prysze na podbródku. Żaden krem tu nie pomoże, sama to wiem bo długo mi to zajęło, żeby wreszczcie świadomie określić co jest przyczyną niedoskonałości na twarzy. A tu odpowiedź jest prosta – wiele osób doświadcza problemów skórnych z powodu złych nawyków dietetycznych.

strefy skorne

Dr Nigma Talib, specjalista ds. pielęgnacji skóry i naropata, autor książki ” Jak odwrócić oznaki starzenia się” w prosty sposób wyjaśnia teorię dlaczego spożywane jedzenie i napoje bezpośrednio wpływają na wygląd naszej twarzy. Teorię tę określa opisując cztery główne przypadłości, które nazywa”twarzą glutenu”, “twarzą cukru”, “twarzą wina” i “twarzą mleczną”.

problemy ze skóra

Spożywanie płatków na śniadanie, chleba czy jedzenie makaronu na obiad jest przyczyną powstawania u niektórych ludzi obrzęków lub wzdęć, a drobne zmarszczki wokół oczu i ust mogą być spowodowane piciem 1-2 kieliszków wina.

Jeśli organizm nie toleruje sera lub kremowych sosów to nawet niewielkie ilości spożycia tych produktów spowoduje powstanie ciemnych kręgów pod oczami.

„Face Mapping” został wykorzystany tysiące lat temu w tradycyjnej medycynie chińskiej i to właśnie dzięki temu  Dr Talib jest w stanie stwierdzić u swoich pacjentów, które pokarmy są przyczyną problemu ich dolegliwości.

Sposób starzenia się skóry, zmian hormonalnych i chemicznych jest w dużej mierze uwarunkowany spożyciem w nadmiernych ilościach żywności i napojów, które nie są przyswajalne przez nasz organizm. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny. Jedni mogą zjeść ogromnego steka i potem jeszcze deser , a inni niestety odchorują to zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz.

Do szczegónie szkodliwych grup żywnościowych należą: alkohol, cukier, nabiał i gluten. Właśnie te pokarmy są przyczyną wielu objawów starzenia się skóry, zmarszczek, zwiotczenia, opuchlizny, zmiany koloru skóry lub plam.

Co Twoja twarz mówi o Tobie

Twarz Cukier

Objawy: szarawy odcień skóry lub pomarszczony wygląd twarzy, zwiotczała skóra pod oczami, zmarszczki na czole i wokół oczu.

Po południu kiedy czujemy się zmęczeni sięgamy po słodycze. A to ma niestety fatalne konsekwencje. Cukier zmniejsza elastyczność skóry i powoduje zmarszczki na czole.

Jak to naprawić: musisz całkowicie wyeliminować spożywanie przetworzonego cukru w codziennej diecie. Dla wielu osób może to być nie lada wyzwanie ale szybko przekoasz się, że było warto !!!

Po 20 dniach zauważysz poprawę jakości cery. Rafinowany cukier zamień na naturalny w postaci miodu, daktyli lub innych owoców.

Twarz wino

Objawy: głębokie fałdy nosowo-wargowe, zaczerwienione policzki i nos, odwodniona skóra, rozszerzone pory, zaczerwienieniona skóra pod oczami.

Skóra typu „wino” pojawia się u osób spożywających nadmierną ilość alkoholu lub u takich, którzy zwyczajnie go nie tolerują. Skóra ta traci elastyczność i jest stale odwodniona.

Jak to naprawić: Unikaj alkoholu przez 20 dni i zobaczysz, że jakość skóry szybko się poprawi.

„Twarz gluten”

Objawy: miejsca w okolicy podbródka, ciemne plamy pigmentacyjne i podpuchnięte czerwone policzki.

Najwyraźniejszymi objawami nietolerancji glutenu są ciemne przebarwienia lub plamy wokół narządów płciowych.

Jak to naprawić: Jeśli zauważysz, że gluten jest problemem musisz całowicie wyeliminować go ze swojej diety. Spożywaj dużo błonnika i pij duże ilości wody.

Twarz mleczna

Objawy: obrzęki na brodzie, małe białe plamy, ciemne obrzęki i kręgi pod oczami, opuchnięte powieki.

Z wiekiem ludzie coraz bardziej zatracają zdolność do prawidłowego trawienia pokarmów mlecznych. Dorlośli całkowicie powinni wyeliminować mleko ze swojej diety, które w większości powoduje porcesy gnilne w organizmie i różnego rodzaju zapalenia.Mleko może również być powodem  zaburzenia równowagi systemu hormonalnego, a organizm w prosty sposób manifestuje to zaburzenie trądzikiem w okolicy podbródka.

Jak to naprawić to: należy wyeliminować z diety produkty mlecznych w ciągu 20 dni, jeśli zauważysz, że Twój organizm nie toleruje tych produktów. Należy przeanalizować wszelkie zmiany w poziomach energetycznych, trawienia i karnacji skóry.

 

Image found on google on the 22/08/2016 ukryta mowa twarzy – mapa | Zdrowie

One response to “Co picie wina robi z Twoją cerą. Jak pokarmy wpływają na naszą skórę”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: