NATKA PIETRUSZKI: najlepszy detox i prawdziwa rozkosz dla Twojej skóry

Tęsknisz za promienną cerą z blaskiem młodzieńczego uroku? Wklepujesz kolejny krem i dalej widzisz przyszarzałe odbicie? Kolejne serum, kolejna maska, wizyta u kosmetyczki i nic!!!

Ja w pewnym momencie straciłam nadzieje, że któregoś dnia moja skóra będzie promiennie wyglądać, aż w końcu mama mojej przyjaciółki – Pani Tusia – poleciła mi picie smoothie z dodatkiem pietruszki. W pierwszej chwili na samą myśl spożywania zielonych liści zrobiło mi się niedobrze. Od dzieciństwa nie cierpiałam natki pietruszki. Do tej pory pamiętam, że nie ruszyłam niedzielnego rosołu dopóki nie wyłowiłam z niego wszystkich pływających liści zieleniny.

Postanowiłam jednak spóbować. Przepis jest prosty:

Pół pęczka natki, kiwi, cytryna i pół szklanki wody. Oczywiście te proporcje można zmieniać wg własnych preferencji smakowych. Miksujemy i eleksir gotowy!

Już po miesiącu regularnego spożywania widać różnicę.

green smoothie

Dlaczego działa?

Ten smoothie to prawdziwa bomba z witaminą C, która wzmacnia, oczyszcza organizm, poprawia cerę i humor!

Natka pietruszki pomaga oczyścić nasz organizm za sprawą zawartych w niej olejeków eterycznych, których głównym składnikiem jest apiol i mirystycyna. Obie substancje mają silne właściwości dezynfekujące i moczopędne. Natka poprawia trawienie, przynosi ulgę przy gwałtownej fermentacji w jelitach, odtruwając jednocześnie organizm. Oprócz tego łagodzi nerwobóle i pomaga w leczeniu kamicy moczowej. Wartości odżywcze mówią same za siebie  – w 100 g jest 5 mg żelaza i 177 mg witaminy C (więcej niż w cytrusach !!!). Świetnie wpływa na wzrok i cerę, bo ma aż 5510 µg beta-karotenu i 3,1 mg witaminy E. Natka obfituje też w kwas foliowy (170 µg), a ponadto w sole mineralne: magnez, wapń, potas, fosfor, cynk, miedź i mangan. Żucie listków poleca się palaczom, bo natychmiast poprawia nieświeży oddech.

Polecam, naprawdę warto !

 

zródło http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/natka-pietruszki-wartosc-odzywcza-uprawa-przechowywanie-przepisy_37300.html

image found on google  22.04.20116 Maydanoz – CapsKafecapskafe.com450 × 300Search by image eat-parsley

image found on google 22.04.2016 Green Smoothie Recipes by Victoria Boutenko | Raw Familywww.rawfamily.com720 × 533

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: