Magiczne 5 powodów dla których warto jeść banany

Jesteś osobą aktywną, uprawiasz sport lub pracujesz fizycznie?  a może jesteś palaczem notorycznie cierpiącym na zgagę? lub zwyczajnie brakuje Ci czasem energii i motywacji do działania? Zamiast wypijać kolejną filiżankę małej czarnej spróbuj zamienić ją na banany.

Prawdziwy zastrzyk energii – badania dowodzą, że trzy małe banany zapewniają wystarczającą ilość energii dla sportowca trenującego przez 90 min. To jednak tylko kropla w morzu z szerokiej palety właściwości jakie oferują te populanrne owoce w zapopobieganiu i przezwyciężeniu wielu chorób i stanów emocjonalnych.

Zobacz jakie bogactwo kryje się pod ich żółtą skórką

Zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym: brytyjscy i włoscy naukowcy odkryli, że spożywanie jednego banana na śniadanie, obiad i kolacje zapewni wystarczającą ilość potasu, a tym samym zmniejszy aż o 21% prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zostało opublikowane w Journal of the American College of Cardiology.

Bananas

Średniej wielkości banan zawiera około 500 mg potasu, który obniża ciśnienie krwi i steruje równowagę płynów w organizmie.

Zwiększa masę kostną: potas zawarty w bananach przeciwdziała negatywnym skutkom diety obfitującej w wysoką zawartość soli, a tym samym wzmacnia tkankę kostką – opisuje autorka badania dr Deborah Sellmeyer, asystent adiunktem Endokrynologii i metabolizmu na University of California w San Francisco.

Zmniejsza niedokrwistość: owoce te są bogate w żelazo, które stymuluje produkcję hemoglobiny we krwi, a tym samym pomaga w zmniejszaniu objawów niedokrwistości.

Walczy ze zgagą: banany mają naturalne możliwości zobojętniania kwasu w organizmie, jeśli więc cierpisz na zgagę to spróbuj zjeść banana i poczujesz różnicę. Neutralizują one nadmierną kwasowość i redukują podrażnienia dzięki możliwościom powlekania błony śluzowej żołądka.

Koją nerwy: banany są bogate w witaminy z grupy B, które pomagają uspokoić układ nerwowy. Zawarty w bananach potas jest ważnym minerałem, który pomaga znormalizować bicie serca, wysyłanie tlenu do mózgu i reguluje gospodarkę wodną w organizmie. Kiedy jesteśmy zestresowani, nasze tempo przemiany materii wzrasta, zmniejszając tym samym stężenie potasu. Dlatego w takich momentach zamiast chwytać za kolejnego papierosa zjedz banana izapomnij o stresie. Zmniejszają objawy depresji: z najnowszych badań przeprowadzonych przez MIND wśród osób cierpiących na depresję, wynika, że ich samopoczucie znacznie się poprawia po zjedzeniu tych owoców. Wynika to z faktu, że banany zawierają tryptofan, rodzaj białka, które organizm przetwarza w serotoninę, a ona działa cuda – poprawia nastój i pomaga się zrelaksować.

note: image found on google on 28/02/2016 source: wholesale/free shipping new arrival cute matchstick pencil bag

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: