Po świętach czas na detoks. 5 sprawdzonych sposobów

Święta to jeden z najwspanialszych okresów w roku, niestety jak wszystko dobre, szybko się kończy i często zamiast długo wypatrywanego wypoczynku pozostawia uczucie zmęczenia i apatii. Syto zastawiony stół świąteczny,domowe wypieki, toasty są niemałym wyzwaniem dla naszego organizmu.

Luzna atmosfera sprzyja pochłanianiu większej ilości pokarmów. Ich efekt zauważyć można bardzo szybko – ociężały organizm, zmniejszenie energii, senność. Jest to często spowodowane nadmiernym nagromadzeniem toksyn, które stopniowo gromadzą się w krwi. Dlatego warto być łaskawym dla naszego organizmu i pomóc mu w pozbyciu się wszystkiego, co może zagrażać naszemu zdrowiu.

Niestety detoksu nie da się przeprowadzić w jeden dzień. Matka natura wyposarzyła nas jednak w uniwersalne produkty, dzięki którym możemy każdego dnia pomóc sobie w usuwaniu toksyn.

Naprawdę warto, bo żadna ilość kawy nie da nam tyle energii, co czysty organizm.

5 sprawdzonych sposobów, które zdziałają cuda

Woda z cytryną na dobry początek dnia

Dla każdego kto dba o siły witalne powinna stać się nieodłącznym zestawem każdego poranka. Ciepła woda z cytryną działa jak katalizator przeczyszczający rury, dlatego picie jej na czczo szybko i sprawnie usunie

toksyny z naszego organizmu.

Przeczytaj również: Woda najtańsze remedium w zasięgu ręki

Kurkuma

Popularna przyprawa curry, nie jest jeszcze do końca doceniona w polskiej kuchni, a szkoda bo ma silne wartości odtruwające organizm i zmniejsza zapalenia w całym ciele.

Kurkumę można dodawać do potraw ale najlepiej wchłaniana się do krwi z dodatkiem pieprzu. W ramach detoksu najlepiej rozpuścić jedną łyżeczkę kurkumy w oleju z oliwek i dodać swieżo zmielony pieprz. Taki shot każdego dnia uruguluje ciśnienie krwi i co najważniejsze stopniowo pomoże w odtruwaniu organizmu.

Czosnek

Od czasów starożytnych, czosnek wykorzystano jako sposób do usuwania toksyn z wątroby, nerek i zwalczania wolnych rodników. Ten naturalny anybiotyk posiada silniejsze wartości antybakteryjne niż penicylina.

Dowiedz się więcej o cudownych wartościach czosnku

Zielona herbata

W codziennej rutynie dominuje kawa, a szkoda, bo herbata zielona nie tylko ma właściwości pobudzające ale jednocześnie obfituje w całą moc antyoksydantów, które skutecznie oczyszczają organizm, usuwają wolne rodniki i dodają siły.

Jeśli któś nie przepada za cierpkim smakiem, to polecam zieloną herbatę z jaśminem, która ma delikatniejszy smak, a jednocześnie rozpościera aromat kwiatów w filiżance.

detoks

Z nowym rokiem najlepiej zamienić filiżankę „małej czarnej” na „małą zieloną”.

Zielone Warzywa

Zielone warzywa mają wyjątkowo silne właściwości wyłapywania toksyn z organizmu, zapobiegają stanom zapalnym i rozwojowi ognisk nowotworowych. Pietruszka, rukola, zielona fasolka na stałe powinny zagościć w jadłospisie w 2016 roku.

Czytaj również: Skromna marchewka nieograniczonym zródłem młodości

A jakie są Twoje sprawdzone metody? Podziel się z nami swoimi sposobami.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: