Magiczne właściwości ukryte w barszczu wigilijnym

Trudno wyobrazić sobie wigilijny stół bez barszczu z uszkami. W każdym domu smakuje inaczej, czasami ma delikatny smak z delikatną poświatą goryczki, a czasami króluje w nim wachlarz ostrych przypraw. Jego aromat w jednej sekundzie potrafi wprowadzić wigilijną atmosferę. Magiczne właściwości barszczu mają jednak jeszcze więcej dobrodziejstw, a to za sprawą buraków, które potrafią działać cuda.

Cuda ukryte w niepozornych burakach

Burak to prawdziwa skarbnica zdrowia. Swoje właściwości lecznicze zawdzięcza antocyjanom – barwnikom, które występują również w czerwonym winie – które bezpośrednio wpływają na wzmocnienie systemu immunologicznego, spowolnienie procesów starzenia i zapobieganie wystąpienia nowotworów. Zawarty w burakach kwas foliowy, witamina C, B1, żelazo, wapń, magnez, potas, mangan, sód, miedź, chlor, fluor, cynk, bor, lit, molibden, kobalt oraz rzadko spotykane w warzywach rubid i cez     ( sam przyznasz, że lista jest imponująca !!!) są prawdziwym zastrzykiem młodości dla naszego organizmu.

Szklanka soku z buraków potrafi zdziałać cuda – chroni przed przeziębieniami, obniża ciśnienie krwi i wzmacnia cały organizm.

Aby w pełni skorzystać z ich bogactwa najlepiej pić surowy sok z buraków.

Przeczytaj również: Skromna marchewka nieograniczonym zródłem młodości

Pożegnaj się z anemią

Buraki są również bogatym źródłem żelaza, którego brak jest najczęstrzą przyczyną anemii. Zawarte w burakach barwniki należą do bardzo silnych przeciwutleniaczy i czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki, wspomagając tym samych układ krwionośny. Oprócz tego buraki pomagają unormować poziom cholesterolu i przeciwdziałają też zwapnieniom naczyń krwionośnych.

A zatem tego roku w pełni rozkoszuj się magią świątecznego barszczu i nie wahaj się poprosić o dokładkę, z pewnością pójdzie Ci na zdrowie.

Wesołych Swiąt i smacznego !!!

Znajdz nas na Facebooku: naturabezlimitów

Image found on google: barszcz wigilijny.jpg buydbug.blogspot.com640 × 480Search by image

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: