13 rzeczy, których ludzie sukcesu nigdy nie robią

  1. Nie tracą czasu na użalanie się nad sobą

zamiast tego, wyrażają wdzięczność, doceniają zdarzenia, które im się przydarzają i wyciągają z nich wnioski na przyszłość.

Użalanie się nad sobą jest autodestrukcyjne, trwonimy bowiem cenną energię na zamartwianie się i zwyczajnie tracimy czas aby konstruktywnie zając się tym na czym naprawdę nam zależy.

2. Znają swoje granice i wiedzą kiedy powiedzieć „nie”

Ludzie często tracą swoją energię gdy nie mają jasno określonych granic zarówno fizycznych i emocjonalnych. Trzeba walczyć o siebie i dokładnie określać granice,  co jest dla nas dobre, a co zwyczajnie wysysa z nas naturalne siły witalne. Ludzie, którzy są w stanie kontrolować swoje działania z łatwością definiują sukces i poczucie własnej wartości, to z kolei jest ważne w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów.

3. Nie boją się zmian

Dla ludzi sukcesu zmiany są nieuniknione, a co najważniesze wierzą oni, że przyniosą one pozytywne skutki w przyszłości. Podejmowanie zmian może być przerażające, ale uciekanie przed nimi tamuje rozwój. Im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej będzie narastał strach i poczucie niespełnienia.

4. Nie skupiają się na rzeczach na które nie mają wpływu

Zamiast koncentrować się na rzeczach, których nie możemy zmienić lepiej skupić uwagę na tym co zwyczajnie sprawia nam radość. Jeśli czegoś nie możemy zmienić to lepiej to zaakceptować i skupić się na tym co jest pod naszą kontrolą.

5. Nie przejmują się tym, że nie są lubiani przez wszystkich

Często oceniamy siebie, rozważając, co inni ludzie o nas myślą. Jeśli starasz się zadowolić wszystkich to wbijasz sobie gwózdz do trumny. Każdy z nas jest inny, wszyscy mamy różne historie, sposób postrzegania rzeczywistości, czasami zwyczajnie nie da się zrozumieć myślenia innych.  To zupełnie normalne.

6. Nie boją się podejmowania ryzyka

Ludzie często boją się podejmować ryzyko, czy to finansowe, fizyczne, emocjonalne, społeczne lub związane z działalnością gospodarczą, ale jak Amy Morin, autorka ksiązki 13 Things Mentally Strong People Don’t Do: Take Back Your Power, Embrace Change, Face Your Fears, and Train Your Brain for Happiness and Success, pisze:

„lepiej jest przeanalizować ryzyko i zadać sobie następujące pytania:

  • jakie będą potencjalne straty?
  • jakie będą potencjalne korzyści?
  • jak mogę osiągnąc mój cel?
  • Jaka jest alternatywa?
  • Co się stanie jeśli się nie spełni?
  • Co najgorsze może się zdarzyć i w jaki sposób można zniwelizować to co nastąpi?
  • Co by było gdyby najgorsze scenariusze się nie sprawdziły?

Czy ta decyzja będzie miała znaczenie za 5 lat?

7. Nie rozpamiętują przeszłości.

Nie trwonią czasu na myślenie co by było gdyby …tylko uczą się na podstawie doświadczeń z przeszłości.

Przeszłość to przeszłośći należy do przeszłości, tam ją trzeba zostawić. Nie ma sposobu aby zmienić to, co się stało więc po co tracić czas na jej rozpamiętywanie. Żyj terazniejszością, a nie przeszłością. Wyciągnij wnioski i idz dalej.

8. Nie powtarzają tych samych błędów.

Zamiast tego, biorą odpowiedzialność i zmieniają swoje zachowanie. Popełnianie błedów jest ludzkie i mają one za zadanie czegoś nas nauczyć. Ważne jest, aby zastanowić się, co poszło nie tak, co można było zrobić inaczej.

9. Cieszą się sukcesami innych ludzi

Pomagają innym i cieszą się ich sukcesami, dzięki temu tworzą pozytywne relacje, które pomagają im w realizacji swoich pragnień.

10. Nie poddają się po pierwszym niepowodzeniu

Sukces nie zdarza się w jeden dzień ale jest wynikiem wielu wyrzeczeń i poświęcen. Pozbieranie się po niepowodzeniach kaształtuje prawdziwą siłę i determinację, która owocuje siłą charakteru i chęcią do walki z przeciwnościami losu uwieńczoną sukcesem.

11. Nie boją się przebywania tylko ze sobą

Przebywanie w samotności jest okazją do przyjrzenia się własnym pragnieniom, zrobienia bilansu zycia codziennego i wyklarowania własnych potrzeb, co przyczynia się do dalszego rozwoju.

12. Nie czują, że coś zwyczajnie im się należy

Wiedzą, że sami są kreatorami swojego losu, nie winią innych za swoje niepowodzenia i nie porównują się z innymi.

13. Nie oczekują natychmiastowych rezultatów.

Wiedzą, że tylko małe kroki przybliżają nas do  celu. Cierpliwość i determinacja są wyznacznikiem sukcesu. To właśnie ludzie słabi psychicznie najczęściej są nieciepliwi, którzy przeceniają swoje możliwości i nie doceniają faktu, że zmiany potrzebują czasu. Chcą oni widzieć natychmiastowe rezultaty, a gdy one się nie pojawiają to zwyczajnie się poddają. Nikt nie wspiął się na szczyt góry wykonując jeden krok. Każdy podróżnik wykonał tysiące małych kroczków zanim dane mu było spojrzenie na wszystko z wierzchołka.

Zródło: http://uk.businessinsider.com/mentally-strong-people-2015-11I

Image found on google/ free images 15.12.2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: