25 minut marszu może dodać 7 lat życia

25 minut marszu każdego dnia – tylko tyle potrzeba aby dodać sobie siedem lat życia.

Nowe badania przedstawione podczas kongrseu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) dowodzą, że regularne ćwiczenia o kilka lat mogą wydłużyć życie człwieka .

Badania przeprowadzone z udziałem osób, które regularnie ćwiczą aerobik, trenują na siłowni lub regularnie biegają wykazały, że proces starzenia się ich organizmu jest spowolniony, a ich DNA szybciej się naprawia.

20150927 spacer 2

“Sugeruje to, że ludzie regularnie uprawiający sport potrafią opóźniać proces starzenia”, powiedział Sanjay Sharma, profesor chorób dziedzicznych zaburzeń w kardiologii sportowej w St George University Hospitals NHS Foundation Trust w Londynie. “Ćwiczenia kupują nam od trzech do siedmiu dodatkowych lat życia. Są naturalnym lekiem przeciwdepresyjnym, poprawiają funkcje poznawcze i są obecnie dowody, że opóźniają pojawienie się demencji. ”

Jak podkreślają ekspeci każdy powinien codziennie znalezć czas na 20 minutowy spacer lub jogging. Co najważniejsze, nie jest istotne kiedy zaczniemy, wspaniałe wlaściwości ćwiczeń fizycznych działają w każdym wieku, nie ważne czy jesteś pelnym energii 20 latkiem, czy dojrzalą osobą po 70 –tce.

Czytaj również: Bieganie cudownym lekiem na koncentrację i sprawność umysłową

Zródło: Independent/ Health News

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: